reede, 19. detsember 2014

KUIDAS ME JÕULUDEKS VALMISTUSIME



Jõulude ootamise aeg on alati põnev ja tore, isegi siis kui kauaigatsetud jõulutunde tekitajat - lund ainult sentimeetri jagu maas on. Ei lasknud me seegi kord end lumepuudusest häirida ja ostustasime paberist lumememmed aegsasti aknale kleepida, sest mine tea, kas päris lumememmesid üldse õnnestub talve jooksul teha.

Kuna koos jõulupeoga oli plaan pidada ka jõululaata, siis asusime meiegi laadaks ettevalmistusi tegema. Päkapikupäeval käisid meil suured abilised Kelly ja Gita, kes jälgisid, et laste poolt varem valmisvoolitud päkapikud ikka kenasti punase värviga kaetud saaksid. 


Lisaks päkapikule said nii mõnelgi lapsel ka sõrmed kaunilt punaseks
Kokku sai üks suur-suur päkapikuperekond

Iga laps meisterdas laada jaoks kuusekaardi, usinamad jõudsid isegi mitu kaarti valmis teha.

Ja mis on Jõulud ilma piparkoogilõhnata! Loomulikult saavad parimad koogid siis kui neid ise teha.




Piparkookide kaunistamine on üks tähtis ja osavust nõudev töö.








reede, 5. detsember 2014

MUINASLUGU HEIMTALIS

Neljandal detsembril  viisid jutumemm ja jutulind  lapsed muinasjutulisele retkele. Metsas sattusid lapsed Ürdimoori ja -vaari ürdikotta,  kus tutvusid maitsetaimedega.
Lapsed ürdihütis



 Lapsed said  õpetussõnu selle kohta, kuidas metsas käituda ja mis on metsas lubamatu käitumine. Lapsi kostitati ürditee ja  maitsvate piparkookidega.
Ürditee joomine ja maitsvate piparkookide söömine
 Edasi mindi  Une-Kati juurde, kus  kõigi laste unesoovid skänneeriti .  Lapsed said  endale kingituseks uneliivakoti, kuhu oli puistatud vastavalt soovile roosat printsessiund, rohelist metsaund või sinist merekohinat. 
Une -Kati
                            Uneliivalabor                          

Edasi viis teekond puutöökotta kuusekaunistusi maalima.
Kuusekaunistuse värvimine
Üheskoos õppisid lapsed pillimängu ja tervitamist.Kasutati  plaatpille, tamburiine ja dšembet.
Pillimäng
 Muinaslugu lõppes ringhoone müüride vahel, kus lapsi  ootasid Suure-Tamme talu loomad. Uudistamiseks olid suuremad ja pisemad tõuküülikud, kellele lapsed porgandeid pakkusid, siidikanad, kits ja üks must lammas.